CZECHCRUNCH

Designový Oscar je k ničemu, když nemáte zákazníky. České plotové moduly málem zkrachovaly, než změnily strategii

 

Ocenění Red Dot design Award platí ve světě designu za ekvivalent filmových Oscarů, dalo by se tedy předpokládat, že produkt, který se jím může pochlubit, jde na odbyt jako teplé housky. Česká společnost AITAA je ovšem důkazem, že úspěch není nikdy servírovaný na stříbrném podnose. A to ani s tak výrazným oceněním jako je právě Red Dot. Jeho vůbec nejvyšší formu získala AITAA v roce 2020 za své chytré řešení zahradních plotových modulů.

Když jsme se však setkali o pár měsíců později s jednatelem společnosti Michalem Romanem, rozhodně to nebylo povídání protkané úspěchy. Firmě se nedařilo pro moduly, ze kterých lze jednoduše vyklopit pergolu, posezení, gril či sušák na prádlo, najít odbyt. Výrobky se zákazníkům líbily, ale stopkou v prodeji byla jejich vysoká cena. Sériová výroba se nerozjela a investované miliony ubývaly.

Firma se najednou ocitla na hraně zániku a jedinou šanci pro ni představoval vstup dalšího silného investora. Toho se nakonec podařilo nalézt v podnikateli Petru Havránkovi, který v podniku získal za blíže nespecifikovanou částku podíl 20 procent. K životu opět probuzená AITAA se tak mohla začít soustředit na řešení problémů.

Celý článek najdete zde.

Měna/Currency/Währung
Česká koruna
Euro